U objednávek nad 1500 Kč je doprava ZDARMA.

Poměděný přívěsek/náhrdelník s měsíčním kamenem a turmalínem Originální ručně tvořený šperk z mědi

Neohodnoceno

Jemný, něžný, ženský.. takový je poměděný přívěsek s pravým měsíčním kamenem s modro-fialovou adularescencí a růžovým turmalínem (rubelitem)

Přívěsek je ručně tvarován a povrchově upraven - poměděn - technikou elektroforming.

Velikost přívěsku cca - délka: 2,9 cm, šířka: 2,9 cm

Přívěsek je zavěšen na řemínku z kůže nebo bižuterním poměděném řetízku - zvolte si sami co vám lépe vyhovuje.

Šperk je po dokončení ošetřen patinou a přelakován vrstvou průhledného laku. Měď si tak stále udrží svou původní barvu a neoxiduje.

Ke každému šperku obdržíte certifikát pravosti.

1 790 Kč
Momentálně nedostupné

Každičký šperk má svou duši! Tvorba šperků metodou ,,electroforming" je obrovská alchymie. Nikdy dopředu nevíte, jak bude výsledný šperk vypadat a právě v tom je ta magie. Nikdy nebudete mít dva stejné šperky.

Ať už tomu věříte nebo ne, každý krystal vyzařuje jistý druh energie, jedinečnou vibraci. Měď se řadí jak mezi minerály, tak mezi kovy a je skvělým vodičem energie (nejen té elektrické). Ve spojení s krystaly se tak tato energie násobí.

Měď je zasvěcena planetě Venuši a stejně tak bohyni lásky, hojnosti a plodnosti – Venuši (Afroditě)

Měď je živý kov, jejíž přirozenou vlastností je se měnit (život je přeci také jedna neustálá změna) , může lesk ztrácet či nabývat, může tmavnout a nebo se rozzářit, pokud o ni pečujete a věnujete pozornost, odmění se vám svou krásou. Vždyť pokud se nestaráte o květinu, také vám časem uvadne.

Měď na vzduchu oxiduje, stejně tak jako může reagovat při kontaktu s lidskou pokožkou, potem, a může tak trochu kůži zbarvit do modro-zelena (týká se spíše prstenů), ačkoliv tomu tak není vždycky. Toto zbarvení není nijak škodlivé a lze jej snadno smýt vodou a mýdlem. Tomuto lze také předcházet pravidelnou impregnací pomocí přírodního včelího vosku, kokosového oleje či bambuckého másla. Při impregnaci se vyhněte zasazeným minerálům. Lak ale zabraňuje mědi volně dýchat a tvoří neprostupnou vrstvu při kontaktu mědi s pokožkou, což sice omezí možné zbarvení kůže – ale může také omezit své antibakteriální a harmonizační vlastnosti. 

Podle dostupných informací používali měď pro sterilizaci vody, ran či jiné lékařské účely již ve starověkém Egyptě, Mezopotámii či jižní a střední Americe.

Starověcí Egypťané používali pro měď symbol „ankh"  , jež znamenal „život“ jak pozemský, tak věčný.

 

 Praktické rady, jak o své šperky pečovat:

  • šperky si odložte před koupáním či mytím, chraňte je před vlhkem
  • zabraňte, aby přišly do styku s krémy, parfémy či jinými kosmetickými přípravky
  • obzvláště pak šperky s většími krystaly chraňte před nárazem, pádem či poškrábáním
  • nevystavujte šperky slunečnímu svitu, jelikož některé krystaly na slunci blednou (například ametyst, růženín, kunzit,..)
  • chcete-li obnovit původní lesk a typickou měděnou barvu, můžete pro vyleštění použít citronovou šťávu či leštící přípravek určený pro stříbrné šperky
  • doporučuji také šperky pravidelně impregnovat – ideálně přírodním včelím voskem, bambuckým máslem či kokosovým olejem

 

11 

Kód Kód: P44
Kategorie: Šperky Soul of Aurora
Materiál: měď, měsíční kámen, růžový turmalín (rubelit)
Barva: bílá, perleťová, modro-fialová, růžová
Čakra: 7.čakra (korunní) - Sahasrára