U objednávek nad 1500 Kč je doprava ZDARMA.

,,RONJA" - ochranný amulet (lapač snů) Lapač snů ve stylu boho

Neohodnoceno

Průměr kruhu je 15 cm, celková délka i s peříčky cca 60 cm

Kruh je omotán řemínkem hnědo-zrzavé barvy, střed tvoří ručně háčkovaná mandala.

Pro všechny indiánky, šamanky, duše romantické i rebelky! Amulet, ačkoliv je menší, rozhodně neztrácí na síle! 

Použity jsou ty nejkvalitnější české krajky, dřevěné korálky a peříčka.

530 Kč
Skladem

LAPAČE SNŮ – ochránci nejen našich snů, domovů, ale také nás samotných

Lapače snů jsou ochránci nejen našich snů, domovů, ale také nás samotných.

Legend o původu lapače snů je spousta, ale všechny je spojuje jedno – Indiáni – tedy prvotní obyvatelé severní Ameriky. Věřili síle tohoto ochranného amuletu a předměty, jež lapač tvoří, považovali za posvátné.

Stejně tak k výrobě těchto ochranných amuletů přistupuji i já. Tvořím je vždy v absolutním soustředění. Po dokončení je každičký amulet ještě energeticky očištěn posvátným vykuřovadlem Palo Santem.

Pro ty z vás, které by zajímal význam jednotlivých částí lapače – ochranného amuletu.

KORÁLEK NEBO KRYSTAL

  • korálek nebo krystal uprostřed síťky znázorňuje „vlastní já“ člověka. Je to střed, kolem kterého se točí svět. Indiáni věří tomu, že se sny (ať už dobré, špatné nebo strašidelné) snaží najít každého člověka. A že tohle centrum (vlastní já) je třeba chránit, především před negativní energií.

KRUH

  • kruh lapače snů má 2 významy: představuje svět a vesmír a chrání korálek/krystal (tedy vlastní já člověka). Je to první překážka pro negativní síly, které se na spáče valí. Kruh (často z vrbové větvičky omotané kůží) má zadržovat negativní vlnění.

PEŘÍČKA

  • peříčka zachytávají vesmírnou energii a sny a dopředu filtrují. Noční můry jsou odraženy pryč a sladké sny jsou přeneseny do síťky. Ta také zachytí všechnu negativní energii, která by přece jen přes pírka prošla.

SÍŤ/PAVUČINA

  • síť s uzlíky je v lapači snů to nejdůležitější! Chytá děsivé sny a negativní síly. Indiáni totiž věří, že negativní energie, která se v síti zachytí, zabloudí a nenajde cestu ke kamínku uprostřed (tedy k člověku). Symetrie sítě symbolizuje harmonii. A přesně tu všichni zlí duchové nenávidí…

Opět ale připomínám, že legend a příběhů o vzniku a významu lapače snů je spousta… Kde je pravda, těžko dohledat… Za sebe mohu doporučit se na tento předmět nacítit.. Už jen to, že jste zavítali na tyto stránky, a zaujal vás tento článek, něco znamená

 

Mějte krásné sny, ještě krásnější dny a žijte život s úsměvem ☾

 

Kód Kód: 8
Kategorie: Lapače snů